UZMAN EKİBİMİZ

Video Galeri

Video Galeri

uzman ekibimiz

Gözde Nalbantoğlu

Uzman Psikolog

Selin Oburoğlu

Klinik Psikolog

Selin Oburoğlu - DoktorTakvimi.com
Uzm. Psk. Gözde Nalbantoğlu | Beylikdüzü Evlilik ve Çift Terapisi | Çift Terapisine Kimler Gitmeli? Çift Terapisinin Amacı Nedir?
  • media.blog.imagelinktitleformat

İlişkinizde sorunlar mı yaşıyorsunuz? Çift Terapisine ihtiyaç duyuyor, ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Gelin aklınızdaki tüm bu soru işaretlerini birlikte kaldıralım.

Çift Terapisine Kimler Gitmeli?

            Hiçbir ilişki mükemmel değildir. Her insan, ilişkisinin devam ettiği süreç içerisinde zaman zaman yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu noktada ilişkisinde problem yaşayan herkes beylikdüzü çift terapisine başvurabilir. Ancak bu terapiye başvurmak için mutlaka ilişkinizde bir problem olması gerekmemektedir. Kimi zaman ilişkiniz için danışmanlık almak adına da bu terapi yönteminden destek alabileceğinizi unutmamalısınız.       

Çift Terapisinin Amacı Nedir?

            Beylikdüzü Çift terapisinin ilk amacı kişinin kendini anlaması ve ardından da empati kurmasını sağlamaktır. Bu süreç içerisinde içinde bulunmuş oldukları ilişkinin ihtiyaçlarını belirlemek ve de bu ihtiyaçlara yanıt bulmayı hedeflenmektedir. Aynı zamanda terapide partnerlerin birbiri ile derinden bir bağ kurmalarını sağlatmak ve güçlü ilişki dinamiklerini ortaya çıkartmaktır.

Terapist seanslarda ilişkinin doğru ya da yanlışını, haklı ya da haksızını belirleyen bir hâkim konumunda değildir. Bunun aksine terapist, yaşanan ilişkiyi yargılamayan, suçlamayan bir konumdadır.

Çift Terapisine Gidilirse İlişki Düzelir Mi?

            Öncelikli olarak psikoterapinin hiçbir kategorisi sihirli ya da mucizevi değildir. Bu süreçte ilk olarak partnerinizle birlikte ilişkinizi düzeltmek adına gönüllü olmanız ve çaba göstermeniz gerekmektedir.

Seanslara Çift Olarak Katılmak Mı Gerekmektedir?

             Beylikdüzü Çift Terapisine partnerlerin ortak karar ile başlaması seansın verimliliği açısından oldukça önemlidir. Ortak karar ile katılım sağlayan çiftlerin aslında aralarında belli bir düzeyde iletişim sağlandığını görmekteyiz.

            Eğer tüm bu çabalarınıza rağmen partneriniz çift terapisine katılmayı istemiyorsa, ilişkinizde yaşanan sorunlarda kendi rolünüze odaklanabilir ve ilişkiyi geliştirme konusunda neler yapabileceğiniz konusunda destek alabilirsiniz. Ancak özünde bu bir çift terapisidir ve iki kişinin varlığını gerektiren bir ilişki olduğu için çiftlerin sorumluluklarını yerine getirmeleri, seansa birlikte gelmeleri önem arz etmektedir.

 

“İlişkiler ortaya koymak aslında şaşırtıcı bir şekilde kolaydır. Mutlu ilişkileri sürdürmeyi başaran çiftler, birbirlerinin umutlarını ve isteklerini destekleyen birlikteliklerini ortak bir amaç üzerine beraberce inşa eden çiftlerdir.”

Dr. John GOTTMAN


Randevu ve bilgi almak için: +90 553 410 46 48

2Face Psikoloji Merkezi Beylikdüzü

Adres: Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi, Beycity Residance Blok:B  No:52 

Beylikdüzü | İstanbul