Çift ve Aile için Psikolojik Danışmanlık

Hayatımızda ilişkilerimizde nasıl problemler yaşayıp bazen çıkmaza giriyorsak, aynı sorunları romantik ilişkilerimizde ya da evliliğimizde yaşamamız mümkündür. İşte tam da bu noktada çift ve aile için psikolojik danışmalık devreye girmektedir.

Çift ve Aile Danışmanlığı, çiftlerin ya da aile üyeleri arasındaki problemlere yönelik, değişim ve gelişimi sağlamak amacıyla verilen bir hizmettir. Bu danışmanlığın amacı, aile ya da çiftler arasındaki problemli süreçlere yönelik tüm çatışmaların ele alınarak, bireylerin sorunlarının çözülmesinde etkin bir şekilde katılımının sağlanmasıdır.

Unutmayınız ki çift/aile birbiriyle ilişkili ve sürekli olarak etkileşim halinde olan yegâne bir sistemdir. Bu sistemde çiftlerin problem yaşaması ilişkilerinde algı yönetimi, iletişim, partnerimizi ne kadar iyi tanıdığımız, ilişkimize yaptığımız gibi atıflar ve ilişki geçmişimize dair hafızamızın da ilişkimizi/ailemizi büyük ölçüde etkilemektedir.

Çift ve Aileler için Kurumumuzda Alınacak Hizmetler:

İletişim Sorunları

Çift/Aile içi Çatışmalar

Cinsel Terapi

Boşanma Süreci

Evliliğe Adaptasyon

Çift/Aile Döngüsündeki Değişiklikler

Ebeveynlik Rolleriyle İlgili Sorunlar

Kayıp, Yas ve Travmalar

Çift Terapisine Kimler Gitmeli?

Hiçbir ilişki mükemmel değildir. Her insan, ilişkisinin devam ettiği süreç içerisinde zaman zaman yardıma ihtiyaç duyabilir. Bu noktada ilişkisinde problem yaşayan herkes Beylikdüzü çift terapisine başvurabilir. Ancak bu terapiye başvurmak için mutlaka ilişkinizde bir problem olması gerekmemektedir. Kimi zaman ilişkiniz için danışmanlık almak adına da bu terapi yönteminden destek alabileceğinizi unutmamalısınız.   

Çift Terapisinin Amacı Nedir?

Beylikdüzü Çift terapisinin ilk amacı kişinin kendini anlaması ve ardından da empati kurmasını sağlamaktır. Bu süreç içerisinde içinde bulunmuş oldukları ilişkinin ihtiyaçlarını belirlemek ve de bu ihtiyaçlara yanıt bulmayı hedeflenmektedir. Aynı zamanda terapide partnerlerin birbiri ile derinden bir bağ kurmalarını sağlatmak ve güçlü ilişki dinamiklerini ortaya çıkartmaktır.

Terapist seanslarda ilişkinin doğru ya da yanlışını, haklı ya da haksızını belirleyen bir hâkim konumunda değildir. Bunun aksine terapist, yaşanan ilişkiyi yargılamayan, suçlamayan bir konumdadır.

Çift Terapisine Gidilirse İlişki Düzelir Mi?

Öncelikli olarak psikoterapinin hiçbir kategorisi sihirli ya da mucizevi değildir. Bu süreçte ilk olarak partnerinizle birlikte ilişkinizi düzeltmek adına gönüllü olmanız ve çaba göstermeniz gerekmektedir.

Gözde Ay Nalbantoğlu - DoktorTakvimi.com